2 Nisan 2014 Çarşamba

Dünya Basın Karikatürleri Bienali-2014, Fransa'nın başkenti Paris'te başladı...Paris'te bulunan Fransız Ulusal Kütüphanesi Salonu'nda 28 Mart'ta açılışı yapılan sergi, Fransız karikatürcü, FECO Genel Sekreteri ve FECO Fransa Başkanı olan Bernard Bouton gözetiminde gerçekleştiriliyor.

Dünyaca ünlü Fransız karikatür sanatçısı Jean Plantu'nun öncülüğü ile 2006 yılında oluşturulan “Barış İçin Karikatür” (Cartooning For Peace)  örgütünün düzenlemesi, Fransa’da faaliyet gösteren Basın Çizerleri Örgütü (RIDEP), Haber ve Mizah Çizimleri Organizasyonu, (Humoresques Corhum) Le Monde gazetesi ve birçok karikatür ve mizah kuruluşunun katkıları ile gerçekleştirilen 2014 Dünya Basın Karikatürleri Bienali’ni, Nisan ayı ortalarına kadar devam edecek.

Bienal çerçevesinde, Fransa’da ve Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren karikatür ve mizah kuruluşları ve üniversiteler tarafından, karma ve kişisel karikatür sergileri, imza günleri, çizgi film gösterimleri, söyleşiler ve konferanslar gerçekleştirilecek... (FENAMİZAH)

- - -

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.